Slohové práce ČJ

30.09.2014 12:11

SLOHOVÉ PRÁCE ŽÁKŮ:

 

ŠTĚŇÁTKO BETY VE VÝCVIKU                                                                                                                  

Jednoho dne se majitel chlupaté kuličky jménem Bety rozhodl, že už nastal čas začít cvičit .Vzal ji proto na ,,cvičák". Ale problémy nastaly ještě před odjezdem. Objevil se nepřítel. Auto. Naskočit do něho bylo pro Bety nepředstavitelné . Nakonec  ale musela. S pomocí páníčka to zvládla. A mohlo se vyrazit . Už při příjezdu Bety cítila přítomnost cizích psů . Jakmile se otevřely dveře auta , uviděla  celou škálu nejrůznějších psích ras . Některé  ještě nikdy neviděla . O chvíli později se všichni psi seřadili do řady.

A mohlo se začít .Vedle Bety seděl mohutný pes s obrovskou tlamou , ze které mu tekly sliny . Byl to buldok . K jejímu překvapení byl hodný a příjemný .

V utajené psí řeči si spolu povídali . Náhle někdo řekl: ,,Psy položit" . A všichni - až na Bety- si lehli. Bety se nejdříve nechtělo, ale nakonec ji to začalo bavit . Jakmile to uviděl páníček,  rozhodl se vzít ji na překážky . Po první malé překážce Bety pochopila, co po ní páníček vyžaduje. Na druhou vyšší překážku už Bety naběhla sama a dokonce i na nejvyšší.

Po příjezdu domů dostala za odměnu plnou misku masa. Už se těšila na příští výcvik.              

Kateřina Spurná, 7.A

—————

Zpět