Slavnostní předávání titulu Ekoškola v Praze

19.09.2017 16:50

Ve čtvrtek 22.6. 2017 se konalo slavnostní předávání titulů Ekoškola ve Valdštejnském paláci v Praze, kterého se zúčastnili tři zástupci ekotýmu Ondřej Vyvlečka, Matěj Brabec, Daniel Kejnar, paní ředitelka Mgr.Hana Fuksová a koordinátorka Ekoškoly Mgr.Dana Hozová. Celodenní program začal v zahradě Valdštejnského paláce. Všechny Ekoškoly na společnou nástěnku vystavily své lodičky s plány na příští školní rok a mohly se pochlubit úspěchy, kterých dosáhly. Na velkou mapu ČR nalepily své vizitky a tak se každý mohl podívat, kolik škol a odkud pro titul přijelo.

Vlastní předávání titulů proběhlo ve velkém sále paláce. Po úvodních slovech senátorů, ministra životního prostředí, zástupce Ikei (hlavního sponzora programu Ekoškola) a zástupců Terezy (koordinátora Ekoškoly), postupně nastupovaly oceněné školy. Každá škola obdržela certifikát, zprávu z auditu a drobné dárky. Krásné prostředí a slavnostní oblečení umocňovalo prožitky všech zúčastněných. Poté následovala prohlídka Valdštejnského paláce s paní průvodkyní.

Odpoledne se všichni přesunuli na parník Cecilka na hodinovou projížďku po Vltavě. Během plavby se předávaly vizitky, seznamovali se žáci i učitelé a vyměňovali si zkušenosti s programem Ekoškola.  

Celý den proběhl v přátelské atmosféře, počasí bylo víc než teplé, ale hlavně slunečné. MěÚ děkujeme za odvoz do Prahy a panu řidiči R. Dutkevičovi za bezpečnou cestu. Jsme hrdí na naši školu, že na další čtyři roky můžeme titul Ekoškola používat.    

Fotogalerii naleznete zde.

—————

Zpět