Návštěva ZŠ Vsetín Rokytnice

10.05.2018 02:03

Ekotým a školní parlament se 9.5. vydal na návštěvu do ZŠ Vsetín Rokytnice, která je mimo jiné vyhlášená i svou školní zahradou a semínkovnou. Cílem bylo poznat jiné, nové prostředí a nabrat inspiraci. Celkem 32 žáků, od druhé po devátou třídu, se po příjezdu rozdělilo na osm skupin a plnilo úkoly, které jim nachystali kamarádi z Rokytnice. Skládali přírodní mandaly, poznávali různá semínka a luštěniny, určovali kyselost a ph půdy, lovili živočichy z jezírka. U kompostu přiřazovali věci, které do kompostu patří a nepatří. Také se pokoušeli nakreslit panorama krajiny, hledat rostliny podle barevných odstínů a seznámili se se základním meteorologickým měřením. Každý ještě luštil křížovku, kde tajenkou byl název projektu Globe, do kterého je škola zapojena.

Přání a očekávání, se kterými jsme jeli, se vyplnily. Malá ukázka: těším se na originální aktivity a hry, chtěla bych poznat nové kamarády, chtěla bych vidět fazolky, jezírko, školu…..

A hodnocení na zpáteční cestě: byla tam zábava a poznala jsem nové lidi, líbily se mi kvízy, líbila se mi celá zahrada, semínkovna, modrá včela, kompost, bylo to super, úžasné, zábavné….

Tak co na závěr? Akce se velmi podařila a rádi přivítáme kamarády z Rokytnice u nás.

Fotogalerii naleznete zde.

—————

Zpět