Madagaskar

08.09.2014 09:53

Termín: 20. 11. 2013

Místo konání: Dům kultury, Kroměříž

Druh akce: Multimediální přednáška

Účastníci: Osmý a sedmý ročník

Pořadatelem této akce je opět organizace Planeta Země 3000.

Jedná se o populárně naučný, přírodovědně - zeměpisný vzdělávací projekt, který je vytvořen pro školy po konzultaci s odborníky.

Obsah programu:

„Madagaskar - příběh pradávné Lemurie“. Zažili jsme nevšední příběh plný tajemných rituálů, neobyčejných zvířat a dech beroucí přírody. Cesty nás v jubilejním 10. programu unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000 zavedly do obdivuhodné přírodní laboratoře - na Madagaskar.

V programu "Madagaskar - příběh pradávné Lemurie" jsme obdivovali jedinečnost a krásu tamější přírody, kulturu a zvyky Malgašů, taje domorodých tradic a jedinečnou atmosféru čtvrtého největšího ostrova na světě. Byl nám vyprávěn příběh o vtipných lemurech, podivných chameleonech, vznešených baobabech a nevšední malgašské kultuře. Setkání s lemury kata, ksukolem ocasatým, ploskorepem třásnitým i s hroznýšem madagaskarským a mnoha dalšími živočichy, kteří tu žijí. Slišeli jsme strašidelné kvílení největších lemurů Indri indri, poznali jsme krásu NP Tsimanampetsosa, Kirindy a Masoala, viděli jsme  legendární Avenue du Baobab jednu z nejnáročnějších offroadových cest na světě.

—————

Zpět