Informační cedulky na ptačích budkách

04.04.2018 22:12

Na školní zahradě si můžeme prohlédnout různé typy budek a polobudek, které nainstalovali členové ČSOP v loňském roce. Od minulého týdne k nim přibyly i informační cedulky.  Najdete na nich druhy ptáků, kteří v budkách nebo v polobudkách bydlí, jejich velikost, barvu a počet vajíček, potravu a místo výskytu a také fotografie. Tyto informace využijí jak žáci v rámci výuky, ale také návštěvníci zahrady, kteří se chtějí dozvědět něco nového.

Cedulky jsme zaplatili po odsouhlasení ekotýmem z výtěžku za sběr hliníku. V přírodovědném kroužku jsme z encyklopedií zjistili informace, sepsali, nechali zkontrolovat panem Šálkem a poslali do firmy Linear, kde cedulky vyrobili. Nakonec jsme je nalepili na správná místa a teď už se těšíme, jak se budou líbit ostatním přírodovědcům.

Přijďte se podívat.

Fotogalerii naleznete zde.