LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ ZÁJEZD

Termín: 3. 3. 2018 - 9. 3. 2018

Místo: Sport-Grill, Ostružná-Petříkov, okres Jeseník, 788 25

Odjezd: 3. 3. 2018 - sraz u sokolovny Hulín - 10:00

Příjezd: 9. 3. 2018 - kolem 11.30-12.00 k sokolovně Hulín

 

Informační schůzka se uskuteční v prosinci.

 

PLATEBNÍ INFORMACE - Lyžařský výcvikový zájezd“ (3. 3. – 9. 3. 2018) - Petříkov

                        Cena za pobyt (včetně dopravy, bez permanentek na lyžování) je stanovena na částku 3 200,-Kč.

Platba se uskuteční zálohově, a to 1 700,-Kč do konce měsíce listopadu na účet školy

č. ú. 27-1499470267/0100, variabilní symbol (bude datum narození, např. 01122002), konstantní symbol 558.

Zbývající částka bude uhrazena nejpozději do 19. ledna 2018.

                    Je možné rovněž uhradit částku za lyžařský výcvikový kurz jako celkovou (tedy 3 200,-Kč).   

 

Dokumenty:

Seznam veci.pdf

Zdr_zpusobilost.pdf

Poučení o bezpečnosti a pobytu žáků na LVZ.pdf

 

Žádám všechny rodiče a žáky o odevzdání dokumentů týkajících se LVZ nejpozději do konce ledna 2018.

  • tedy "Zdravotní způsobilost", "Poučení o bezpečnosti a pobytu žáků na LVZ" a "Potvrzení o seřízeném lyžařském vázání" (vystaví lyžařský servis)

 

Před odjezdem bude žákům předán poslední dokument "Potvrzení o bezinfekčnosti", který se vyplňuje v den odjezdu.


„Lyžák 2017“

V sobotu ráno jsme měly sraz u Sokolovny. Všichni jsme se strašně těšili. Kolem půl jedenácté jsme zamávali rodičům a byli připraveni vyrazit směr Petříkov. Cesta trvala asi dvě a půl hodiny a za tu dobu stihla většina lidí sníst skoro všechny zásoby, co měli na týden. Hned po příjezdu na místo jsme se vybalili a šli se rozřadit na blízký kopec, kde skoro vůbec nebyl sníh.

Další dny jsme už vyjížděli lyžovat na Brannou, kde sněhu bylo plno a většina začátečníků se naučila suprově lyžovat.

Hned první den si ovšem Bětka nezapomněla zlomit palec a Šimon narazit záda. Druhý den ráno nás pan učitel Lendel vzbudil krásným budíčkem a my se po snídani vydali na sjezdovku už bez Bětky a Šimona. I tak jsme si to užili a zvládli nové lyžařské techniky. Ve středu jsme měli volný den. Dopoledne jsme vyplnili pohádkovým kvízem, který jsme hráli na kopci „U Zetochy“ a odpoledne si vyšli na procházku do blízké Ramzové. Výlet byl skvělý. Poslední den nás čekal závod ve slalomu, který sjeli úplně všichni. Večer bylo rozdávání cen a nakonec karneval, u kterého jsme se pořádně vyřádili.

Na konec lyžáku se nikdo netěšil, protože nikdo nechtěl jet domů. Klidně bychom zůstali ještě o týden déle. Ale i tak jsme si to velice užili. Děkujeme moc všem učitelům, že měli trpělivost to s námi vydržet, naučili nás nové věci a byli velice hodní. A doufáme, že se na nás nezlobí, když jsme provedli nějaký průšvih. A děkujeme hlavně panu zdravotníkovi, že to tady vydržel s mrzáky celé dny. Děkujeme za krásný lyžák a vzpomínky. Nikdy na něj nezapomeneme. Jsme rádi, že jsme dostali příležitost na lyžák jet a užít si ho.

 

K. Pavlůsková, A. Švestková, K. Omastová, R. Zaoralová, N. Labuťová (ZŠ Hulín, 7.B)

Foto ZDE


        Lyžařský a snowbordový kurz v Petříkově.

  V sobotu 20. února jsme vyrazili na lyžařský a snowbordový kurz do Petříkova. Přivítalo nás sluníčko a zasněžený Petříkov.  Po ubytování jsme vyrazili prozkoumat nejbližší okolí a sjezdovky, na kterých jsme měli lyžovat. Velké sjezdovky, které se zasněžují i uměle byly v provozu, ale cvičná sjezdovka, která je využívána v prvních dnech kurzu byla nesjízdná.

Druhý den jsme se probudili do teplého deštivého počasí. Byli jsme smutní, neboť sníh mizel před očima. Ale i tak jsme nakonec lyžovali. Skibusem jsme se přesunuli do sousední obce Branná, kde byla v provozu pěkná sjezdovka se sedačkovou lanovkou. Vyučující otestovali naše schopnosti a podle předvedených výkonů nás rozdělili do tří lyžařských družstev. Čtvrté družstvo tvořili snowbordisté. Podmínky nebyly ideální, pršelo, sníh byl mokrý a těžký, ale nikdo z nás to nevzdal. Začátečníci bojovali s prvními krůčky lyžařské abecedy a pokročilí zdokonalovali svou techniku. Na ubytovnu jsme se vraceli unavení, mokří, ale spokojení.  V následujících dnech se počasí postupně umoudřovalo, v úterý celý den sněžilo a podmínky pro lyžování se zlepšily. První a druhé družstvo lyžovalo na sjezdovkách v Petříkově, začátečníci a snowbordisté denně dojížděli skibusem do Branné. Lyžovali jsme denně od půl desáté do dvou hodin. Každý dnem jsme zlepšovali své lyžařské umění. Největší pokrok byl vidět u začátečníků, postupně ubývalo pádů a začali jsme mít lyže pod kontrolou.

V odpoledním programu jsme absolvovali pohádkovou sazku, vypravili se na vycházku na Ramzovou, stavěli umělecká díla ze sněhu, užili jsme si koulování a spoustu legrace. Každý večer si jedna třída připravila program plný her a soutěží, nechyběl ani karneval s diskotékou. Při závěrečném hodnocení nejlepší z každého družstva obdrželi medaile a diplomy.

Týden uběhl a domů se nikomu nechtělo. Děkujeme učitelům za trpělivost a pevné nervy. Prožili jsme krásný týden, zdokonalili se v lyžování a domů jsme si přivezli spoustu zážitků.

Žáci 7.a 8.tříd


Lyžařský kurz v Petříkově - 2015

 

Na lyžařský výcvik v Petříkově jsme se všichni moc těšili. Vyrazili jsme v sobotu dopoledne 14.2. od sokolovny v Hulíně. Po dvou hodinách jízdy nás přivítal zasněžený, sluncem zalitý Petříkov a krásná modrá obloha. Následovalo vybalování a ubytování. Musíme pochválit naše spolužáky, kteří nám holkám pomohli vynosit objemné kufry a další zavazadla až do pokojů.

Brzy po příjezdu jsme se vydali na blízkou sjezdovku, kde jsme předvedli úroveň našeho lyžování a podle toho nás rozdělili do družstev. Jedno družstvo byli snowbordisté, tři družstva tvořili lyžaři. Nejpočetnější bylo třetí družstvo, ve kterém bylo 16 lyžařů začátečníků.

Další dny jsme se pilně věnovali lyžařskému a snowbordovému výcviku. Začátečníci zvládali první krůčky lyžařské abecedy, pokročilí zdokonalovali svůj styl. Všichni jsme se moc snažili a výsledky se brzy dostavily. Druhý den už i začátečníci jezdili na vleku a sjížděli kopec. Pokročilejší lyžaři se přesunuli na náročnější svahy. Snowbordisté dva dny trénovali na sjezdovce se sedačkovou lanovkou na Ramzové. Lyžařské podmínky byly výborné, počasí také. Stihli jsme i společnou odpolední vycházku na Ramzovou, kde je větší lyžařské středisko.

Večery jsme trávili společně. Každý den si jedna třída připravila program s hrami, soutěžemi a pohádkou a vždy jsme se dobře pobavili. Poslední den pobytu se všichni zúčastnili závodu ve slalomu. Večer následovalo vyhodnocení s odměnami, maškarní karneval a diskotéka. Týden rychle uběhl a domů se nikomu nechtělo. Všichni jsme se shodli, že jsme prožili parádní týden, všechno bylo moc fajn, jen škoda, že nemůžeme jezdit každý rok.

Žáci 7.ABC

 

Foto ZDE a také ZDE