Jazyk český

Vyučující:

Mgr. Zdeňka Zemanová, Mgr. Olga Zapletalová

Příprava k přijímacím zkouškám

Ve školním roce 2017/2018 jsme od počátku měsíce října otevřeli Cvičení z českého jazyka, které je určeno zájemcům pro přípravu k přijímacím zkouškám na střední školy.

Mgr. Z. Zemanová

V letošním školním roce mimo jiné připravujeme:

Olympiádu z českého jazyka /prosinec 2017/

Recitační soutěž /únor 2018/

Soutěž v řečových dovednostech /květen 2018/

Návštěvu hulínské knihovny pro 6. ročník

Olympiáda z českého jazyka

V prosinci proběhlo v ZŠ Hulín školní kolo Olympiády z českého jazyka, kterého se zúčastnili nejlepší češtináři z 8. a 9. ročníku. Žáci stejně jako každý rok řešili úkoly gramatické části a museli se poprat i s náročným slohovým úkolem. Nejlépe se se zadáním letos vyrovnaly Lenka Mlýnková z 9.A, Nicol Pecháčková z 8.B a Markéta Vávrová z 8.A, které se s hodným počtem bodů umístily na druhém místě a Lucie Pivodová z 9.A, která se stala vítězkou školního kola. Všem zúčastněným děkujeme, že se s úkoly vyrovnali se ctí a vítězkám pak budeme držet palce v okresním kole.

SOUTĚŽ V ŘEČOVÝCH DOVEDNOSTECH

V pondělí 4. června 2018 se na 2.stupni konala soutěž v řečových dovednostech. Zúčastnili se jí žáci

6. – 8.ročníku. Všichni měli velkou snahu, aby v náročné soutěži obstáli co nejlépe. Porota měla proto velmi těžké rozhodování. Na 1. místě se umístila A. Žinožičková ze 7.B, o 2. místo se dělí L. Mlýnková z 8.A a K. Šubertová z 8.B, 3. místo obsadila D. Rohlederová ze 7.B. Všem blahopřejeme.

Foto ZDE

Volná kniha