Dějepis

Vyučující: Mgr. Zdeňka Zemanová, Mgr. Filip Potyka

Dějepisná olympiáda

V listopadu proběhla na ZŠ v Hulíně „Dějepisná olympiáda 2017“. Zúčastnilo se jí 15 přihlášených žáků 9. ročníku. Téma letošního roku znělo: „ To byla první republika aneb Československo v letech 1918 – 1938“. Znalosti žáků se tedy dotýkaly významných osobností a událostí tohoto období a také stavebního slohu, evropských diktátorských režimů nebo významných firem, divadel či módy. Žáci si vedli velmi dobře.

Na 3. místě se umístila Lenka Horáková z 9. B, 2. místo obsadil Milan Topič z 9. B a vítězem „Dějepisné olympiády 2017“ se stal Adam Uherec z 9. B, který postupuje do okresního kola. Všem zúčastněným děkujeme, vítězi blahopřejeme a do okresního kola, které proběhne v lednu v Muzeu Kroměřížska, přejeme hodně štěstí.

Z.Z.

Dějepisná exkurze žáků ZŠ Hulín

V měsíci říjnu se žáci 9.AB a 8.B zúčastnili dějepisné exkurze „Osvětim – svědomí lidstva“. Měli možnost si prohlédnout návštěvníkům přístupná místa a expozice v koncentračním táboře Osvětim a jeho části Březinka. Podle Státního muzea Auschwitz – Birkenau v tomto táboře zahynulo 1,1 milionu lidí. Většina obětí byla zavražděna v plynových komorách plynem „Cyklon“, smrt ostatních byla způsobena systematickým hladověním, nucenými pracemi, absencí zdravotní péče, individuálními popravami a pseudolékařskými experimenty. To vše a ještě mnoho jiného se mohli žáci dovědět od česky hovořících průvodců. Exkurze to byla určitě velmi zajímavá a poučná.

Z.Z.

Foto ZDE

Dějepis - nástěnné obrazy z dějin.

/album/dejepis/p1011014-jpg/

/album/dejepis/p1011015-jpg/