Děkovný dopis

Napsali nám a velmi nás to potěšilo.

Milí Dobří andělé,

před několika dny, tedy 1. října, odešla Vaše finanční pomoc poprvé více než 2 000 rodinám. Přesněji řečeno, pomohli jste 2030 rodinám s onkologicky či jinak vážně a dlouhodobě nemocnými dětmi (nebo onkologicky nemocnými rodiči). Díky Vaší pomoci tak zvládají složitou zdravotní, psychickou a také finanční situaci lépe. Děkujeme.

Počet rodin, kterým pomáháte, každý měsíc narůstá. Proto je tak důležité, aby se k Vám, Dobrým andělům, přidávali další.

Většina z Vás se nejspíše svým Dobrým andělstvím nepotřebuje chlubit. Vždyť to, že se rozhodnu pomáhat druhým, je moje soukromá věc. Tak proč se tím chlubit? Příroda se svými dary také nechlubí. Jabloň necítí hrdost nad svými krásnými plody. A růže se neopájí vlastní krásou. Podobně – většina z Vás – Dobrých andělů si asi nechává Dobré andělství pro sebe.

Přesto, prosím, pomozte dobré věci, ukažte Vašim přátelům a spolupracovníkům, že jste Dobrým andělem, a vyzvěte je, aby se k Vám přidali. Třeba ani nevědí, jak Dobrý anděl funguje. A třeba také, díky Vám, zažijí radost z dávání a pomoci druhým. Pár nápadů je i tady:

Jak ještě mohu pomoci?

Barevný podzim Vám přeje

Petr Sýkora

Jak jsme se stali „ Dobrými anděly“

Téměř 10 let pomáhali žáci naší školy v cestě za vzděláním a lepším životem formou „ Adopce na dálku “ dvěma indickým dětem.

Děti ukončily školní docházku a my se rozhodovali, kam dál naši pomoc směřovat.

Možností byla spousta, bohužel. Bohužel proto, že nás trápí, kolik lidí se ne vlastní vinou, mnohdy kvůli těžké nemoci, ocitlo na prahu chudoby, beznaděje a strachu z budoucnosti. Nejsme a nechceme být lhostejní, vždyť se to týká nás všech, může se to stát i nám.

Na naší škole máme velmi dobře fungující žákovský parlament, který se dlouho radil, vybíral a nakonec rozhodl určitě správně. Andílky už jsme dávno, teď se staneme ještě navíc i „ Dobrými anděly“.

Kam konkrétně, za kterou rodinou naše pomoc půjde, je plně v kompetenci nadace „Dobrý anděl“.

Jsme rádi, že můžeme být její součástí.

Z.L.

Pomáháme

Máme před sebou krásné sváteční dny, které by měly být plné radosti, lásky, štěstí, smíchu a pohody. Ne každý má možnost trávit tyto dny bez těžkých starostí a my nejsme slepí a lhostejní k těmto situacím. Díky výborné organizaci Školního jarmarku jsme mohli pomoc finanční částkou občánkovi našeho města, který se pere se zákeřnou nemocí celý rok.

Zástupci ŽP, vedení školy a zástupci Ekotýmu předali Lukáši Karskému a jeho mamince darovací poukaz s finanční částkou a přáním pevného zdraví.

Fotogalerie: Pomáháme

/album/fotogalerie-pomahame/a20151208-094454-jpg/